Sevgiliye fedakarlık sözleri

Fedakarlık sözleri

Fedakarlık Sözleri Sayfamızda Sevgiliye fedakarlık sözleri,En Güzel Fedakarlık Sözleri, Anlamlı Fedakârlık Sözleri, Fedakârlık ile ilgili sözler bulunur

Uğrunda fedakarIık yapmayacağın kimseyi, yüreğinde taşıyıpta, boşuna yük etme kendine

Ne yaşamak nefes aImaktır, nede öImek nefessiz kaImaktır. Yaşamak seni hak eden birine yaşamını feda etmektir.

Birini gerçekten sevdiğini iddia ediyorsan, her türIü fedakarIığı göze aImışsın demektir. Kendinden vazgeçmeyi biIe.

Dünyada her şeyin bir tartısı vardır; Sevginin tartısı da fedakarIıktır. FedakarIık yapmayanın sevgisi de paIavradır.

Ne cenazene GeIirim, ne de sen cenazeme GeI sevgiIim! Çünkü aynı gün öImek ümidiyIe seviyorum BeN SeNi!

Hayatın Her BöIümünde Fedakar OImak için fırsatIar çıkıcaktır karşınıza iyi değerIendirin.

İnsan; katlandığı fedakârlıkları, çektiği ıstıraplar nispetinde sever. Ernest Renan

Zoraki evlilikler ve baştan çıkarma vakaları, bunu teyit eder, çünkü aşkı karşılık görmeyen bir insan çoğu kez bir ka­dına, onun (o kadın kendini sevmiyorsa bile) beğenisini ve takdirini kazanabilmek için güzel ve çekici hediyeler sunmada yahut başka fedakârlıklarda bulunmada teselli bulur.  ( Arthur Schopenhauer)

Meran, Nisan 1920 Sonu
Sevgili Bayan Milena, böylesine ağır bir iş olan çeviri olayında, yine böylesine ağır sorumluluğu sahiplenmenizi bir türlü anlamıyor da olsam, Çek dilinde yapılmasını bir hayli zor bulduğum, sizin öylesine doğal ve öylesine zarif çeviri yeteneğinize ve bu işi yaparken, sözcüklerin ve tümcelerin anlamı konusundaki hassasiyetinize hayranım. Almanca ve Çekçe bu kadar birbirine yakın mı? Her ne olursa olsun, hikayenin çok kötü olduğunu biliyorum, bunu size çok kolay bir şekilde kanıtlayabilirim ama inanın bana sevgili Bayan Milena, sizin bu fedakârlığınız karşısında bu hikayeye nefretim daha da artacaktır. Benim dünya görüşümü biraz kısırlaştırıyor da olsa, doğal olarak sizin yazdıklarımı beğenmiş olmanız onu değerli kılıyor.
Franz Kafka

Fedakarlık bir başkasının zarar görmesini engellemek için onu üzerine çekecek cesareti bulup hareket etmesidir. Karşılık beklemeden karşı tarafa duyulan sevgi ve saygının ifadesi olarak yapılmaktadır. Fedakarlık günümüzde en önemli duygulardan birisidir fedakar insan gerçek sevendir.

Fedakar insanın yüreği ak bir akarsu kadar temiz olur.

Sevdiğiniz için kendinizden vazgeçmeye hazırsanız o zaman onu çok seviyorsunuz.
Fedakarlık yapan bir insan her zaman sevilir. Onun için kendinizi unutuyorsanız o zaman daima hatırlanacaksınızdır.
Fedakarlıktan nasip almamış bir insan nefretle yalnız kalmış birisidir.
İnsanların yaptıkları kendilerini göstermektedir.
Fedakar birisi olmak için hayatınızda sizi bekleyen çok şans olacaktır onlara sahip çıkınız.
Bir mum diğer mumu tutuşturduğunda ateşinden bir şey kaybetmez.
Ve biz onlara diyeceğiz ki:
Hesaplaşma günü geldi. Şimdiye kadar yalnız din kitaplarına göre yargılandınız. Biz fakirler, zavallılar, yarım yamalaklar, bu kitapları okuyup teselli olurken içinizden güldünüz ve çıkarınıza baktınız. Hatta gene sizlerden, sizin gibilerden, büyük düşünürler çıktı ve bu kitapların bizleri uyuşturmak için yazıldıklarını ileri sürdüler. Biz zavallılar, ya bu düşüncelerden habersiz kaldık, ya da bunları yazanları bizden sanarak alkışladık. Yani uyuttular alkışladık, uyandırdılar alkışladık. Her ne kadar bugün siz suçlu, biz yargıç sandalyesinde oturuyorsak da gene acınacak durumda olan bizleriz. Esasında, sizleri yargılamaya bir niyetimiz yoktu; sizin dünyanızda, o dünyayı bizlerin sanıp yaşarken hepinize hayrandık. Sizler olmadan yaşayabileceğimizi bilmiyorduk. Ayrıca, dünyada gereğinden çok acıma olduğuna ve bizim gibilerin ortadan kaldırılmamasının sizlerin insancıl duygularına bağlandığına inanmıştık. Bu çok masraflı dünyada bir de bizlere bakmanız katlanılması zor bir fedâkarlıktı.
Oğuz Atay / Tutunamayanlar
Sevgiliye fedakarlık sözleri konumuzun sonuna geldik.Sevgilinize fedakarlık ile ilgili sözler atmak istiyorsanız tam yerindesiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir