Güncel haberler

Ana Sayfa / Güzel Sözler / Platonik aşk sözleri

Platonik aşk sözleri

Platonik aşk sözleri

Merhaba değerli asksozleri.net sitesi takipçileri.Bu paylaşımımız sevip de kavuşamayan platonik aşka düşmüş arkadaşlara gelsin.Platonik aşk sözleri sizlerle.

Sana ait olmayan birini sevmek kadar kıskanmak da çok zor. Çünkü yargılamaya da kızmaya da gücün yetmiyor.

Önce okuduğumuz okul değişti, sonra memleketlerimiz. Dünya değişti, zaman değişti. Bir tek değişmeyen sen kaldın. Hiç değilse benim gözümde!

Dünyanın bütün alfabelerine sahip olup, karşısına geçtiğinde iki kelime bile edemediğindir aşk. Söylenecek çok şey olmasına rağmen, konuşulacak bir şey bulamazsın.

Birini seviyorsun ve sonunda ona sarılıp mutlu olamayacağının farkındasın. Seni için özlemek, yaşamda edindiğin alışkanlıklardan biri haline geliyor.

Bazen aşık olman için tek bir ihtimal yeter. Onun seni sevebilme ihtimaline bağlanırsın.

Sana şimdi yazamıyorum ama Yaradan biliyor içimdeki çürüyüp giden özlemi. Senden gelecek bir mesaja endeksli yaşamımda ölüyorum.

Fotoğrafını eline alıp saatlerce hiçbir kelime etmeden, sigaranın dumanını nefes eyleyerek onu seyretmek hangi acıya dahil?

İçimdeki o kaçınılmaz özlemin yoğunluğu o kadar çoğaldı ki, artık bu yükün altında ezilmeye başladığımı hissediyorum.

Sen çok uzaktın, ben de uzakları sevmeyi tercih ettim. Bu yüzden saatlerce susarak bakarım en uzak noktalara. Bazen gökyüzüne, bazen yeryüzüne…

Doktor deseydi bana sadece birkaç saatlik ömrün kaldı diye, son soluğumu yanında verebilmek için koşar gelirdim kalbine.

Ben bir deniz, sen bir gökyüzü… Kavuşmamızın imkanı yok. Yine de senin yağmurların altında ıslanmak bana hayat veriyor.

Kollarımı uzatsam sana dokunacak gibiyim. Oysaki aramızda dağlar, denizler ve şehirler var.

Sen karşımda o sıcacık gülümsemenle bana bir şeyler anlatırken, ben yüreğim kafesinden çıkmasın diye dualar ediyordum.

Sen bana gelsen belki ben ölürüm. Yine de gel, koşarak gel. Ben artık ölümün de ötesindeyim.

Senin için yazdığım yıllanmış şiirlerim var benim. Eğer gelmezsen kendime değil, yazdığım şiirlere üzüleceğim.

Eğer yalnız kalmanın bedelini senin yüzünden çekiyorsam, yalnızlığımın bir anlamı olduğu için mutlu olabilirim.

İnsanın sahip olduğu bütün cümlelerini emanet olarak bırakabileceği bir yüzün vardı. Benim ise senin yüzüne bakabilecek cesaretim yoktu.

Zamanın görevi yaşananları unutturmaktır, fotoğrafların göreviyse zamanın unutturduklarını insana tekrar hatırlatmaktır. Böyle bir döngü içindeyim.

Okumaya kıyamadığım bir kitap gibisin. Sayfalarını teker teker değil, hepsini birden okumak istiyorum. Seni parçalara bölerek yaşayamam.

Ne zaman kalbimin aynasına baksam yükseklik korkuma yakalanıyorum. Çünkü sen kalbimin Everest’ine kurulmuş bir papatyasın.

Geçmiş, çoğu zaman geçmemiştir. Zamanın sana unutturamadıkları geçmişten sana gelen bir hayalet gibidir.

Ölürken kimsesiz kalmak umurumda değildi, ben yaşarken seninle olmak istiyordum. Şimdi ölüm ve yaşamın bir farkı yok benim için.

Yokluğun o kadar soğuk ki, hiçbir mevsime suç bulamıyorum. Isınabilmek için ihtiyacım olan tek çözüm senin güneş gülüşün.

Bazı insanları bütünüyle anlatamazsın. İçinde o insanların neresini saklıyorsan onu anlatırsın.

Kendi acımı tanıyamaya çalışırken senin adına acı çekiyorum gibi hissediyordum. Oysa acılarım kaynağı senmişsin.

Seni düşlemekten ve düşünmekten yaşamaya vakit bulamıyorum. Aklımın hücrelerini esir alan aşkın, kalbimi bir sarmaşık gibi boğuyor.

‘Aynı hatayı bir daha yapmam’ dediğim pişmanlıklarımın tekrarlanmasını sağlayan sendin. Pişman olmadan yaşamıma devam edemeyeceğimi anladım.

Dünyanın neresine gidersem gideyim, senin olmadığın her yer bana cehennem. Senin bulunduğun yer çöl bile olsa, çölün adı cennet olur.

Karşılıksız aşk insanı öyle bir duruma getirir ki, onun yaptığı her hareketten bir anlam çıkarmaya çalışırsın. Paranoyak olursun, aldığı nefesi bile kıskanırsın.

Bazen yaşadığınız sessizliğin hakkından gelemezsiniz. Attığınız her çığlık zihninizin duvarında sıkışır kalır. Sessizliği bozabilecek tek şey onun ses frekanslarının size ulaşmasıdır.

Platonik aşk sözleri konumuzun da sonuna geldik.Sevdiğiniz kişiye platonik de olsa bu aşk sözlerini yollamanızı öneririz.Belki platonik aşkınız karşılık bulur.


Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Sevgiliye yol verme sözleri

Sevgilinizle kavga ettiniz ve ondan ayrılmak istiyorsunuz anlaşılan.Yoksa bu başlıkta olmazdınız.Sizi iyi anlıyorum bu konuda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir