Kandil Mesajları

Mevlid kandilinin en güzel en hayırlı günlerinde birbirimizin ve tüm müslümanların kandilini kutlamamız gerekiyor. İslam aleminde tüm müslümanlar hep bir araya gelip herkesin mevlid kandilini kutlasalar ne kadar hayr ve sevaplara ulaşırlar.

Bugün islam alemi Mevlid kandilini dualarla kutluyor ki biz de bu özel günü yakınlarınızla paylaşmanız için haberimizde çeşit çeşit en güzel Mevlid kandili mesajlarını derledik. Hicrî Rebiülevvel ayının onikinci gecesi Hz. Muhammed’in doğum gecesinde Mevlid Kandili kutlanır. Vatandaşlar sevdiklerine, tanıdıklarına kandil mesajı atarken onları hatırladıklarını da gösteriyor. Haberimizde kandilin önemine dair ayrıntıları ve sosyal medyadan gönderebileceğiniz en anlamlı kandil mesajlarını bulabilirsiniz…

MÜBAREK KANDİL GÜNÜNE ÖZEL MEVLİD KANDİLİ MESAJLARI 2018

Fani Dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, iyi kandiller dilerim.

Rabbimden çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik bu numarayı verdi. Kandiliniz mübarek olsun.,

Dua ve ibadetlerinizin kabul olması dileğiyle.. Mevlid Kandiliniz mübarek Olsun

Mübarek günler vardır , beraberce kutlamak için . Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

– Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

– Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

– Kalpler vardır ,sevgiyi yaşatmak için,İnsanlar vardır, dostluğu paylaşmak için, Mubarek günler vardır, Beraberce kutlamak için..

– Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan kandiliniz mübarek olsun

MEVLİD KANDİLİ ANLAMI VE ÖNEMİ

Mevlid; doğum zamanı, doğulan yer ve zaman anlamına gelmektedir. Peygamber Efendimiz (sav)’in doğduğu geceye Mevlid Gecesi denir. Bu gece aynı zamanda Rebiülevvel ayının onikinci gecesidir.

Dünyanın her kesiminden Müslümanlar, her sene bu geceyi Mevlid Kandili olarak kutlamaktadır. İslam’da Hz Muhammed (sav)’in doğum günü farklı mezheplerde kutlanır. Sünniler Rebiülevvel ayının Onbirinci gecesini Onikinci’ye bağlayan geceyi, Şiiler ise 17. günü Mevlid günü ve 17’ye dönen geceyi de Mevlid Gecesi olarak adlandırırlar. Bu iki tarih arasındaki haftayı da Kutlu Doğum Haftası olarak ilan etmişlerdir. Peygamber Efendimiz (sav)’in doğumu tüm Müslüman Alemin de kutlu doğum haftası olarak adlandırılarak bir hafta kutlanılır. Bu hafta Müslümanların bayramıdır.

Mevlid Kandili insanı insan yapan bütün güzelliklerin toplandığı rahmet elçisi Hz. Peygamberin (sav)’in doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme haftasıdır.

“Mevlid-i Nebî”nin kardeşliğimizin güçlenmesine ve insanlığın huzuruna vesile olması dileğiyle, milletimizin ve İslam âleminin Mevlit gecesini tebrik ediyor, Rabbimizden bizleri kulluk ve iyilik üzere daim kılmasını niyaz ediyorum.

KANDİL TARİHLERİ

3    Recep    1438    Regaib Kandili    28/29 Mart 2017    Sal/Çar
27    Recep    1438    Miraç Kandili    23/24 Nisan 2017    Paz/Pt
15    Şaban    1438    Berat Kandili    10/11 Mayıs 2017    Çar/Per
27    Ramazan    1438    Kadir Gecesi    21/22 Haziran 2017    Çar/Per
12    Rebîulevvel    1439    Mevlid Kandili    29 /30 Kasım 2017    Çar/Per

İslam alemi Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV) dünyaya geldiği gece olan Mevlid Kandili’ni bekliyor. Mevlid Kandili, Rebiülevvel ayının 11. ve 12. günlerini bağlayan gecedir. Peygamber Efendimizin doğum günü, Mevlid Kandili olarak idrak edilir. Bu mübarek gece Kasım ayının hangi gününe denk geliyor? Okunacak dualar ve yapılacak ibadetler hangileri? Müslüman Alemi tarafınca bu özel gece bir hafta süre ile dua ve Kuran-ı Kerim eşliğinde kutlanmaktadır.

EN GÜNCEL KANDİL MESAJLARI

Bu mübarek günde birbirinin kandil gününü tebrik etmek isteyen vatandaşlar kandil mesajlarını arama motorları üzerinde araştırıyor. Mevlid Kandili ile ilgili aramalar Google üzerinde en çok arananlar arasında yer alırken, kandil ile ilgili diğer detaylar da vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Biz de sizler için bugünün anlam ve önemine uygun kandil mesajlarını derledik. İşte Mevlid Kandili mesajları…

Mevla çekirdeğe orman gizlemiş, yılanın zehrine derman gizlemiş, tahıl tanesine harman gizlemiş, mübarek gecelere cennet gizlemiş, hayırlı kandiller.

Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

Tövbe güvercini kalbe konsun af dalgalar saadetkervana gelip kapında dursun. Bütün melekler sizinle, dualarınız kabul Mevlid Kandilin Mübarek Olsun…

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, Mevlid Kandilin Mübarek Olsun…

Bu gece mevlid gecesi dua edelim. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız af olsun. Mevlid Kandilin Mübarek Olsun…

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun. İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Kandilinizi Kutlarım.

Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.

Her tomurcuk yeni bir gülün, her gül yeni bir baharın, her kandil yeni rahmetlerin habercisidir. Rahmet ve mağfiret dolu kandil geçirmenizi dileriz.

Yakınlık ne mekânda ne zamandadır sadece eller yukarı kalktığında aklına gelenler yakın olduklarındır kandiliniz mübarek olsun.

Mevlid Kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Bugün İslam alemi Mevlid kandilini dualarla kutluyor ki biz de bu özel günü yakınlarınızla paylaşmanız için haberimizde en güzel, en anlamlı, en popüler Mevlid Kandili mesajlarını derledik. Sevdiklerini bu kutsal günde mutlu etmek isteyen tüm yurttaşlarımız ister sosyal medya hesaplarından isterse de SMS olarak mesaj paylaşımında bulunabilir. İşte en güzel en popüler en çok kullanılan kandil mesajları ve dualar. Mevlid kandiliniz kutlu olsun!

Ramazan ayının sultanı ve ramazan ayında özel günler olan regait kangili, miraç kandili, beraat kandili olan günler biz müslümanlara dini özel gün olarak bilmekteyiz. Peygamberimiz S.a.v min miraç a çıktığı gün ve doğduğu günler bize özel gün olarak verilmiştir. Allah o hayırlı gecelerde tüm melekleri yer yüzüne indirip edilen duaları kabul etmektedir. Sizlerde o günler olan miraç kandili mesajlarını arkadaşlarınıza,eşinize,dostunuza ve tüm islam aleminin regai kandilini kutlayabilirsiniz.

Ramazan ayının en güzel günleri olan mevlid kandili gecesi insanlar hayr ve sevap işlemekten hiç çekinmemektedirler. Öyleyse biz müslümanlar tüm islam aleminin mevlid kandilini kutlamamız gerekiyor.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir