Güncel haberler

Ana Sayfa / Karışık Sözler / Evlilik Sözleri

Evlilik Sözleri

İçerik: Evlenme TeklifiEvlilik Sözleri,romantik evlilik sözler,Sevgiliye romantik sözler

Eğer sizlerde evlenmeyi düşünüp, sevdiğiniz insana evlenme teklifi yapamıyor ve hangi sözlerle teklif edeceğinizi bilmiyorsanız, sizler için evlenme teklif sözleri, evlilik sözleri, romantik evlenme sözleri, gibi başlıklı güzel sözler ekledik. Artık evleneceğiniz kişilere sevginizi haykıracak evlilik güzel sözler söyleyip, benimle evlenirmisin manasını sözlere döküp,  kolaylıkla teklifinizi sunabilirsiniz.

EVLİLİK SÖZLERİ

Bir dağa yamacında uzanıp saçlarını okşayıp, güzel sözler sana söyleyip, uzun bir yolculuğa çıkarmısın benimle ?

Hayat dersi verilmemiş bir hayatın içinde, bana geri kalan ömrünü vaad eder misin ?

Sensizliğin en derin köşesinde yalnızlığımı paylaşacak insan olur musun ? 

Sen ki yıldızlar kadar uzaktın bana. Şimdi ise nefesim kadar yakınsın. Öyleyse gel beraber hayatın en derin yerine demir atalım.

Kalbim ki kendisine kefilim. Adınla uyandı bu sabah.

Seni ben canımın içinde sakladım. Kalbimin ta derinliklerinde…

İkimizi bir kefene saralar, bir kabirde sır olalım sevdiğim.

Ey yar! Seninle ölmeye geldim. Ateşsen yanmaya, yağmursan ıslanmaya, soğuksan donmaya geldim.

Ben seni bu yaşımda yaşamın tam ortasında öylesine değil ölesiye seviyorum.

Sen böyle güzelken bana söz düşmez bakma, şiirler yazdığıma. Seni çok seviyorum benimle evlenir misin?

Bunca yalanın, bunca talanın, bunca riyanın arasında sen. Ne güzel duruyorsun ömrümün ortasında.

Hiçbir harfi sensiz bir cümleye kurban etmedim Hayatım boyunca yanında olacağıma söz veriyorum, benimle bir olmayı ister misin?

Bazı duyguları yazamazsın. Anlatamazsın. Çünkü tefsiri ancak his ile mümkündür. Bu yüzden sadece yaşarsın.

Gönlümün meclisinde herkes konuşsun istemem, kimse müdahale etmesin aşka. Yer gök şahidimdir ki siyasi görüşüm yoktur senden başka. Benimle dünya ve ahirette hayatı paylaşır mısın?

Hep senle dolu, benim aşkımla deli, ümitlerimle, hayallerimle bezeli, hem hisli hem içli hem çok güçlü dünyamı senli kılar mısın? Elimi sımsıkı tutar mısın sevdiceğim?

Güzelliğin ruhunun aydınlığından, uyumun güzelliğinden, bana getirdiğin düzen uyumundan, kalbimdeki barış düzeninden, içimdeki his bütününden; aşkınla, sevginle gel gel de tamamlansın bu beden.

Senle yendim makûs talihimi. Kırdım; umutsuzluğun-mutsuzluğun, kimsesizliğin yalnızlığın birbirine sıkıca bağlandığı zinciri. Kıymetlim tut elimi. Eşim ol. Bir ömür boyu bırakma beni.

Başımdın geçen tüm tatsız olaylara rağmen beni bağışlayıp, evlenmek istermisin hayatım.

Son pişmanlık fayda etmeden bile onuruma dokunmadığı zamanlarda bile seni nasıl sevdiğimi bilmeliydin.

Seninle güldüm, seninle ağladım ben. Yaşamı sende bulup sende doğdum ben. Hiçbir şey tadımlık, bir anlık, bir adım sonrası yalnızlık olsun istemiyorum. Tüm aşkım, tüm varlığımla sorsam sana; benimle evlenir misin?

Geriye dönüp baktığımızda; sadece anlar, anılar olmasın anlatacak. Paylaştığımız yaşam, birlikte yaşanmışlık, beraber yaşlanmaya adanmışlık olsun. Bir ömre sığacak tüm anlar için benimle evlenir misin?

Gözlerinde ki bana bakış, gülümsemende ki iyimserlik, huylarında ki yumuşaklık, burnunda ki kararlılık, doğruda ki inatçılık ve bedeninde ki sımsıcaklık yeter bana. Öylece gel, kendince. Evlenir misin benimle?

Hep beni sana getirecek yollar, senle bana açılacak kapılar, kokunla dolu odalar, seni bende uyutacak yataklar istiyorum. Her şeyden çokta senle anlam bulan sıcacık bir yuva istiyorum. Benimle evlenir misin sevgilim?

Gözlerimde tutuyorum seni, gözyaşlarım sen. Kalbime hapsettim, her atışı sen. Dilimdeki içli şarkı, burnumdaki sıla kokusu, yanımdaki yamacımdaki yoldaşlık, içimdeki bambaşkalık hepsi sen, sen, sen… Olmasan neylerim ki ben. Varlığını varlığıma armağan eder misin? Benimle evlenir misin?

Beceriksizin biriyim ben. Ne sana olan hislerimi anlatacak bir bestem, ne güzelliğini betimleyecek bir tablom nede mısraları senle akan bir şiirim var. Ama umudum, senle başlayan bir hikâyem ve bana katılırsan mutlu sonla bitebilecek uzun soluklu bir romanım var.

Rüyalarımdan gerçeğime, karanlıktan ışığa geçişime, gündüzden geceme, dünümden yarınıma ortak, sesime, nefesime, sensiz aciz bedenime destek, ruhuma, kalbime, beynime eş ol istiyorum. Gelip hep benimle ol istiyorum.

Engelli koşan atletler gibi, koştum, atladım, aştım tüm engelleri. Şimdi önümde bir tane kaldı. Eğer onu da geçebilirsem, mutlu yorgun ama gönlünün şampiyonu olmak istiyorum. Benimle evlenir misin?

Hayat akışına neden bir çare bulup, yalnızlığımıza son vermiyoruz.

Terk edilen bir şehir gibiyim aslında, ama seni yaşamak istiyorum tüm ruhumla. Gel beraber hayata bir imza atalım.

Her gece sen uyurken yıldızlar dolsun koynuna. Ve her sabah yaşamın içine koşarken; nasıl böyle ışıldadığın muamma olsun başkalarına. Hatta sen bile anlama.Varlığın anlamım, senin mutluluğun andım oldu. Evlenir misin benimle, sayısız yıldızlarımla.

Kelebeklerin ömrü bir gün… Sana hayatımın sorusunu sorarken kelebekler uçurmak istemiştim. Şimdi kargaları uçuracağım yadırgama sakın. 400 yüz yıl yaşayabiliyorlarmış çünkü. Benimle evlenip katlanabilir misin bana çok uzun yıllar?

Belki seçimdir, belki değil. Belki doğaçlamadır, belki rüya. Kurnazlıktır belki. Belki de hesaptır, koşulların denkliğidir, ihtiyaçtır. Zorunluluktur, zorladır. İstemli hırs, ekonomik yaklaşımdır belki de kim bilir kim nasıl kurar. Ben seni ruhuma, aklıma, bedenime üç olmazsa olmazla istiyorum. Benimle evlenir misin?

Senin yerin başımın üstü, kalbimin odaları; ama sen misafirim değil ruhumun ortağı, bir başınalıkla savaşımın kahramanı. Yüz akım, gururum, aşkım, anlamım gel bir daha gitme bu kalbimdeki federe cumhuriyetinden, mülkiyeti artık sana ait bedenden.

Bir resim çerçevesi istiyorum, altın, gümüş filan olmasa da etrafı. Biliyorum ki dünyanın en kıymetlisi en paha biçilemezi dolduracak içini. İster el ele, ister sarmaş dolaş bana yaşamımın en güzel anını en güzel pozunu verir misin benimle bir çerçeve içine girer misin aşkım?

Oluruna bırakıp, yalnızlığı seçersen gülüm, ben senin yoluna güller döke döke gelirim peşinden.

Bir yuvamız olsun artık. Bize dair, bizi anlatan, bizle dolu. Evimiz derken içimizin hoplayacağı, her şeyi uzaklaştırırken bizi yakınlaştıracak duvarları, pencereleri, odaları, bizle dolu kokusuyla evimiz olsun. İçinde sen olsun, ben olsun, sevgi olsun.

Kendi yalnızlığımı kucakladım, başka birini bir kalkan gibi görmeden yalnızlığa. Kimsenin beni seyretmesine gereksinim duymadan süzüldüm semalarda yalnız bir kartal gibi. Ta ki seni görene dek… Salt sevip kabullenerek benimle uzun soluklu bir yürüyüşe var mısın?,

Ayrılığa bir çare mi arıyorsun ? Gel o zaman hayatımızı birleştirelim. Yalnızlığımıza son verip, evlenelim.

Bir çınar ağacı kadar serin olan yüreğimize bir bakalım sen hangi ağa2nın güzel kızısın.

Günün geceye, tohumun toprağa, toprağın yağmura, gülün bülbüle, yarımın bütüne hasreti gibi; ışığına, saflığına, bereketine, çokluğuna, naif varlığına muhtaçlığım var sana. Kalplerimiz bir, dünyamız biz olsun. Evlenir misin benimle sonsuzluğa?

İster güneyden gelen karayel, ister kuzeyden gelen poyraz ol, dilersen beni tümden ıslatan sağanaklar ol, güneşinle yanıp, serinliğine bırakayım kendimi, denizinde. Umut ol bana, her şey çok güzel olacak de. Sımsıkı sar üşütmem seni de, çocuklarımız olacak bize benzeyecekler de. Evlen benimle.

Bir sen oldu bende; bildiklerimi unutturan, doğrularımı saptıran, ezberlerimi bozup hayatımı senden önce senden sonraya ayıran. Bir geldin böldün, parçaladın, çıkardın ama yine de razıyım. Yeter ki beni senle çarp, senle çoğalt ama asla sensiz bırakma. Yürür müyüz beraberce hayat yolunda?

Ben yokluğuna alışamadığım, dünyamı tersine çevirip gitmenden korktuğum, evlenip yuva kurmasını hayal ettiğim kişisin. Bir tutam sevgi ve saygı’dan ibaret olan aşkımızı gel beraber bu yalnızlığa son verelim.

Hayat denen şey zaten akıp gidiyor herkes payına düşenleri sırtlarken. Mutluluklar kadar sıkıntılarda iz bırakmadan yitip gidiveriyor. Anlam kazanmıyor geçen şeyler paylaşılmış anlardan anılara dönüşmedikçe. Ortak bir hafızamız, geçmişimiz, anılarımız, bölüşüp çoğaltacağımız geleceğimiz de olsun istiyorum artık. Senin dâhil olmadığın akıp giden bir zamana da tahammül edemiyorum artık. Benimle evlenir misin aşkım?

Biliyorum bana uzaksın vede yakınsın. Ama alnımda çıkmayan kara yazıda bir sen varsın. Senden başkası bana haram olduğunu biliyorsun. Bu kalp sadece seni sevdi sensiz her geçen günüm bana zindan gibi geliyor aşkım.

Ben yalnızlığı iple çeken, garip bir yolcuyum. Ömrüme adadığın ömrüne kurban olduğum, nar çiçeğim. Artık diyorumki bir evde, geri kalan ömrümüzü birleştirelim.


Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Sevgiliye yol verme sözleri

Sevgilinizle kavga ettiniz ve ondan ayrılmak istiyorsunuz anlaşılan.Yoksa bu başlıkta olmazdınız.Sizi iyi anlıyorum bu konuda …

12 Yorumlar

 • Evlilik Sözleri

  Evlilik sözleri İle ilgili bir çok sözler bulabilirsiniz. Fakat hangi sözleri söylemekte kararsız iseniz işte sizlere birbirinden farklı evlilik sözleri ile evlenme teklif edebilirsiniz. Sevdikleriniz ile her an bir süpriz yapıp, ona evlenme teklifi yapınız. böylelikle evlenme tekliflerinize dayanamayıp, kessinlikle kabul edicektir. asksozleri.net sitesinde evlilik ile ilgili muhteşem mesajlar ile sevdiğinize kısa mesaj olarak gönderip, teklifinizi yapabilirsiniz.

 • Evlenme Teklifi

  Ask simgesi haline gelip artik bu yalnizliga dur deme zamani geldi. Sizlerde benim gibi burada olan birbirinden guzel sozleri bir araya getirip sevdiginiz kisiye evlenme teklifi yapabilirsiniz. Ayrica sevgiliniz bu teklifinizden cok hoslanacaktir. Askim birtanem seni omrume koyacak zamani bana verirmisin seni omrum boyunca mutlu etmeye geldim. Sana gul bahcesinden yarinlara uzanan elini tutmaya geldim. Ask hayatin icinden gelen bir zamandir. Bu zamabi benimle degerlendirirmisin
  Dunya kucuk askimiz buyuk. Sevdamizin bahcesinde sana gul toplamaya geldim.

 • Artık bekarlık canıma tak etti. Sevgili bulup bir an önce evlenmek istiyorum. Evlilik gerçektende çok güzel bir duygu vede sorumluluktur. Bekarlık hiç bir zaman iyi değildir. Evlenme zamanı geldiğinde zaten insanın belli başı bir sorumluluğu vardır. Aşkım seni deli gibi seviyorum. Sana evlilik teklif ediyorum. Evlenme zamanı geldi diye düşünüyorum. Gurbet eller sana artık yabancı gibidir. Gel uzatma bu gidişini. bir an önce gel dön artık. bu kalp seni çok özledi. yolumuzun kırmızı gülü. Hasretimin çiçeği sen aydınlık güneşimin yıldızısın. Atrılık acısı gözlerimden vuruldu sanki. Yüreğim herşeyden sana uzak kaldı. Gel bitir bu hasreti aşkım.

 • Biliyorum artık benden baya baya uzaksın svegili. Bu acının rengi nerden geliyor nereye gidicem bilmiyorum. Ayrılık acısını kalbime gömdüm. Sen olmasan hayatımın bir anlamı kalmıyor sevgilim. Umutsuzluğun en derin köşesine kaybolan bir umuttu benim hayatım. Kısacık duygular için kapıldım senin hayatının en derin köşesine. belkide yarınlarımız hep ümizsizce kaybolan gençlik gibidir aşkım. Sen olmasan yıkılan gururların en güzel yanı olmasına bağlandığım içindir sevgilim. Sensizlik bir gece gibi çöktü her tarafımı sardı gitti. Neden bu kadar uzak kaldık bilemiyorum.

 • hasret akşamları

  Hep hayalimde güzel bir evlilik ve düğün oldu. Ben düşündükçe sanki bana hep uzak kaldı bu evlilik. Düşlerimin bahçesinde bir sarayda hep hayal ettim bu evliliği ama sensiz bir umut olmadığı zaman bile sen olmadan yaşadığımız güzel günler ile her gün ayrı bir sevda olduk ve gördük herşeyi. Tek ümidim güzel bir evlenme teklifi almak ama oda hiçbir zaman kısmet ve nasip olmadı bilmem sebebi nedir. Belkide sevdiğim insan beni sevmiyordur.

 • Aşk yolumuza bir çember gibi düştü sevgilim. Sensizliğin en derin köşesinde belkide yalnızlığımızı yaşıyoru. Oysa kısa kalan ömrümün baharında seni sevdiğimi bilmeni istiyorum. Sen olmasan böyle kaderin bir cilvesi olurmuydu hayatımızda. Sensizliğin en karanlık köşelerinde belkide umutluzluğun garip bir yolcusu gibiydi sevmelerimiz. Sen olmasan bile sensizliği her zaman yaşadım aşkım. Bir hayal belkide bir gün diledim senden.

 • Yaralı bi kuş gibi kondun kırık pencereme. Güzel sözlerin haddi hesabı olmayan bir diyarda sevdim seni. Öyle ayrılıklar olmasa yüreğimizde belkide bizde diğreleri gibi severdik birbirimizi. Oysa yalan dünyanın en garip insanları arasında belkide yokluğunun tek çaresi olmuşum. Sen olmadan yüreğimde bir garip sevda olmasa bile sevdiğim insanlar her zaman yanımda olduğunu bilmenizi isterim.

 • Aşk garip bir bestenin var ettiği güzel bir söz gibi dilimize dolandı. Dünya ve yeryüzünde hayatımızı önemseyecek artık kimse kalmadı. Sen olmadan bu hayatımızın yaşanacağını sanmıyorum birtanem. Belliki sen garip bir aşkın ve mısralara eklenen son aşksın. Gel ve gör beni ne halde oldğuma bak belki acırsın halime gelirsin geri bana dönersin aşkım. Ben sensiz yaşayamıyorum ve yapamıyorum. Oysa ne acılar içinde kaldık biz ve sevdamız. Sensizliğe bir adım daha geldim ama baktığım ve gördüğüm yerlerde şimdi yoksun.

 • evlenirmisin benimle

  ilk bakışta vurulduğum o anı hala unutamıyorum. Tek hayalim beyaz gelinliği giyip evlenmek ve güzel bir evlilik hayal etmekti aşkım. Güzel sözleri ve aşkımıza dair en anlamlı aşk sözlerini düğün davetiyemizde yazdım. Oysa herşeyi birbirimize bağlayan umutları ve yarını olmayan güzel hayallere adanmış bir sevda gibi değdi yüreğimize. Sen olmadan belkide bu kaderin bir hayaliydi. Olmadığın günlerde belkide sensizliği hep aradım. Oysa yaşantımızın bir bölümü olarakk sen ve benim mazimiz bir roman gibiydi sevdiğim.

 • Belki umut belkide yarın olmayacak bir dua ya amin mi diyoruz acaba bilemiyorum. sen olmadan yaşanılan bunca kederin ahı çekilirmi bilemiyorum. Sen olmadan bile yaşanılan bunca zahmetler çektikten sonra ayrılığın ne önemi kaldıki. Evlendikten sonra mutsuzluk hep geride kalacak sevdiğim. Sen olmadan bile gözlerimden akan yaşları sen sileceksin. Yarınlara bel bağlarken başkası neden aramıza girsin aşkım. Bir gün olur sen hasret akşamlarını bekleyeceksin. Belkide sensizliği en kötü gününde ve ümitsizliğe yarınlara olur yürek bağlanır. ama olsun sen gittikten sonra hayat bana gülse ne olur gülmese ne olur. Bunda kaybedecek bir ümit ve değer kalmadıktan sonra gitsen ne olur gitmesen ne olur aşkım.

 • Aşk iki kelime olsa bunu birleştirmeye gücümüz yetermi bilmiyorum. Bir ayrı hasretler içinde kalan yarınlarımıza ümitlerle bağlanıyoruz. Oysa ne zaman seni düşünsem her zaman aklıma evlilik geliyor. Keşke evlenmeseydikte hep nişanı kalsaydık aşkım. Ümitler ve sevgiler her zaman benimle bir olucak sevdiğim. Oysa ne ümitler peşinden koşarken dönüp arkamıza bakmadan nasıl çiçekleri ezdiğimizi göremiyoruz. Yarınlar ve bugünler hepsi senin gibi olmayacak bir doğan güneş sanki kapımıza ve penceremize doğacak. Sözleri ve gözleri bir oldu. Beni aynı bakışlar altında esir bıraktı aşkım. Sen olmasan kimbilir şimdi hangi kuytu köşelerde virane gibi olmuşum. Benim hasretim ve sevgim ümitsizliğe belkide gözlerimiz ve her tarafımız sanki esir kalmıştır.

 • Benimle Evlenirmisin

  Sana aşığım güzelim bunu samim söylüyorum asksozleri.net resmi web sayfası üzerinden binlerce insanın önünde sana evlenme teklifi ediyorum benimle evlenirmisin sibelim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir