Güncel haberler

Ana Sayfa / Güzel Sözler / Babaya Güzel Sözler

Babaya Güzel Sözler

İçerik: Babama Güzel sözler, Babama Güzel Mesajlar, Babaya güzel Sözler, Babaya Güzel Aşk Sözleri, Babaya Güzel Cümleler, Babaya Güzel Kelimeler, Babaya Güzel Mesajlar, Babaya Güzel laflar, Babaya Aşk Sözleri

Babanıza ve babaya söyleyebileceğiniz ve özlemlerinizi giderecek sözler gönderebilirsiniz. Belki ansızın baba hasreti ve özlemi tutar ansızın, o an babanıza göndereceğiniz en güzel sözleri gönderebilirsiniz.

Canım babam sana güzel sözler yazdım seni bağrıma bastım. Sen varken değer bilemedim sözünü dinlemedim. Çünkü babalığı biz kolay biliyorduk, babalar ölmez diyorduk, hep arkamızda diye biliyorduk. Meğer baba evin direğiymiş, evlatlarının çadırıymış. İte baba sen bizden ayrıldın ayrılalı gözyaşlarımız dinmiyor, her aklıma geldiğinde gözyaşlarım toprağa giriyor. Bu acı ne zaman biter bilemiyorum. yokluk belki bundan ibarettit. Sen bizden ayrıldın ayrılalı seni bir an bile unutamıyorum. Her aklıma geldiğinde gözyaşlarıma hakim olamıyorum. Seni kaybettikten sonra anladım değerini. anladımki sensiz  ve babasız bir dünyada yaşanmıyor. Oysa ne hayallerimiz vardı hepsi akıp gitti. Sen hiç bir zaman .çocuklarını kırmadın üzmedin ve en önemliside hiçkimseye muhtaç ettirmedin. Mekanın cennet olsun babam. Seni çok ama çok özledim.

 

Babaya Güzel Sözler

Beklediğim güzel insan olduğuna bir kez daha şahit oldum canım babam.

Sana baba demenin en güzel anını seninle yaşıyorum babacım.

Yıllar seni ne bizden aldı nede, ailemizden uzaklaştırdı babam.

Sensiz her geçen günümün değerini iyi biliyorum. Çünkü sensiz geçmiyor günler.

Ayrılık bana göre değil ama, sensiz geri kalan günlerimle seni aryıroum babam

Anne gezindiğin bağ, baba yaslandığın dağdır. Ömrümün en güzel çağı annen ve babanla olandır.

Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumuzsun , bağışlayasın.. Biricik babamsın. Seni çok seviyorum.

İlk adımlarımı atarken ellerimden tutuyordun. Şimdi fark ediyorum ki babacığım, ellerimi hiç bırakmamışsın.

Mesafeler ne kadar uzak olursa olsun sevgisini her zaman üzerimde hissettiğim dün de bugün de yarın da hep yüreğim kadar yakınımda olan babacığım seni çok seviyorum.

Bizim bugünlere gelmemizi sağlayan ve hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz babamızın babalar günü kutlu olsun. Sen güçlü bir çınar gibisin. Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim. Çünkü bana hep güç veriyorsun… Babalar günün kutlu olsun.

Fedakarlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Kanından kan verdin, var ettin beni, aldın kollarına kucağına, sarıldın baba rızık temin ettin zorlukla yıllarca bana, alın teri döktün gurbetlerde yoruldun baba. Babalar günün kutlu olsun canım babam.

Hayat ağacım rol modelim…ilk aşık olduğum adam canım babam…bizim için çabalayan kendini yok sayan adam…Babalar günün kutlu olsun …

Baba aşkın tarifi olmuyor gerçekten, sensizliğin bir dünya içerisinde olduğun son günlerde bile alışamadığım bir tek yokluğun babam.

Kelimelerle anlatılamayan  fedakarlık  ve karşılıksız  sevgiyi tarif et desen bana  herhalde sadece “BABA” derdim.

Ne senden geçiyorum nede bir başka sevdadan. Ben sensizliğin babasız olduğunu bir kez daha anladım.

Baba seni özlemek bile bana en büyük acıyı yaşatıyor.

Ailemizin direği, gönlümüzün biriciği, iyi varsın ki varız.haram lokma geçirmeden boğazımıza helal lokma yedirensin. seni çok seviyoruz.

Doğduğum günden beri elimi sıkı sıkı tutan,en ufak bir derdimi söylemeden anlayan,eve gelir gelmez beni soran,prensesim,pelikanım diye seslenen dünyanın en kibar,en içten,en yakışıklı babası iyiki varsın.Korkularımda hadi diyerek küçük kızını güçlendirdiğin için ne kadar sana teşekkür etsem azdır seni çok seviyorum.

Ateşin yaktığından, güneşin hareket ettiğinden, gerçeğin bir yalan olduğundan şüphelen ama benim seni sevdiğimden asla şüphelenme babacığım…

Kelimelerle anlatılamayan fedakarlık ve karşılıksız sevgiyi tarif et desen bana herhalde sadece “BABA” derdim.

Babanın rolü, yüz öğretmeninkine bedeldir.

Akıp giden zamanı durduramadan, seni eller aldı bizide yaradan.

Yaşamanın anlamı ne kadar uzaksa bana, bende seni bir o kadar özlüyorum.

dara ağacında assalar beni, son nefesim sen olacaksın babam.

Sabır taşı gibi yokluğuna besmeleler çekiyorum. Bir an önce dönmeni dört gözle sabır diliyorum.

Ben bardak kırınca “sakar” annem kırınca “nazar” babam kırınca “o bardağın orda ne işi var.

Bir gün Türk erkeği kız arkadaşıyla gezerken kız sorar: bana öyle bir şey söyle ki kalbim hızla çarpsın der erkek: baban arkanda.

Başkası olacağın günlerden sonra, sen günlerimize neşe katıyorsun baba.

Bir yaprak gibi döküldün sonbaharın akşamında, oysa baharı yaşamadan göçüp gittin sonbaharın kucağına

Sevgilinle arada kanka olacaksın. Yeri geldiğinde sırdaşın. Bazen yeri gelecek annen yada baban olacak. Hatta dalga geçeceksin onunla sinir olacak o da sana seni kızdıracak. Aşık olduğun kişi sadece sevgilin olursa ilişki yürümez yani..

Dost, bazen annen bazen baban bazen eşin bazen kardeşin olabilir. Gercek dost hata bile yapsan seni terketmeyen dir.

Babanın erdemleri çocuklarının servetidir.

Bir baba, kendi mutluluğundan çok, çocuklarının mutluluğu ile mutlu olur.

İnsan babasına borçlu olduğu saygıyı, ancak baba olunca duyar.

Babanın mirasını mı istiyorsun? Bilgisini öğren. Onun parasını hemen harcayabilirsin.

Bir babanın çocukların yapabileceği en büyük iyilik onların annelerini sevmektir.

Bir baba yüz evlada bakar da, yüz evlat bir babaya bakamaz.

Ayrılık başka bir bahara kaldıysa eğer, yıllarca bizden uzak kaldın

yaşamanın anlamı sensiz geçmekse babam, bırak yalnızlığı istemiyorum ben.

Türk İslam ahlâkında, bilhassa ana-baba ve hocanın hatırı unutulmaz. Bunların unutması, âile, dostluk ve cemiyet bağlarını yok eder.

Hasret akşamları gibi daldın gönlüme, yokluğun acısı saplandı yüreğime

Babana riayet edersen, sende oğlundan hürmet ve riayet bekleyebilirsin.

Baba, fâni hayatın,terbiye vereni ise,ebedî hayatın sebebidirler.

Baba olduktan sonra göreceksiniz ki, kendi mutluluğunuzdan çok, çocuğunuzun mutluluğu ile mutlu olabilirsiniz.

Babanın faziletleri, çocukların servetidir.

Bir başka dünyada yaşıyorum sanki. Öyle hasret kaldımki sana, özlemin tarifi olmuyor baba.

Sen gönlümde akan nehir gibi şırıl şırıl kalbime vuruyorsun.

Ne günler seni getiriyor bana, nede çektiğim özlem beni sana götürüyor.

Adettir; babanın topladığını oğlu saçar.

Babanın mirasını mı istiyorsun? Bilgisini öğren.Onun parasını hemen harcayabilirsin.

Sensiz bir gün daha geçiriyorum ve inan bana, kendimi çok yalnız hissediyor, çok üzülüyor ve çok üşüyorum, beni üzmeden dön lütfen babacığım.. Seni seven yavrun..

Ana ve babalarımız tesadüfle, arkadaşlarımız seçimle kazanılır.

Baba, dünyanın en iyi çocuğuna sahip olmak nasıl bir duygu? +Ben nerden bileyim, git babaannene sor..

Evlatlarını sevmeyen babalar olabilir; ama torununu çıldırasıya sevmeyen dede olamaz.

Belki umutsuzluğa en derin acıyı bağladım. Yıllarca uğradığım günlerime dert yandım. Sensiz geçen günlerime karalar bağladım. Canım babam özledim seni neredeysen gel artık. Bıktım bu yalnızlığın acısını çekmekten, neredeysen seni çok özledim babam. Sana Güzel sözler yazdım belki gelip okursun diye. Sana sensizliğin resmini çizdim, yıllar yılı acıya dayandım sensizlik çektim. Farkında değilsin sana nasıl bağlandığımız. ama seni çok özledim.


Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Sevgiliye yol verme sözleri

Sevgilinizle kavga ettiniz ve ondan ayrılmak istiyorsunuz anlaşılan.Yoksa bu başlıkta olmazdınız.Sizi iyi anlıyorum bu konuda …

5 Yorumlar

  • Babaya Güzel sözler

    Babaya Güzel sözler Belki yalnızlığı sende öğrendim. sen yokken yalnızlığı hiç bilmezdim baba. Yokluğun bizi derinden vurdu. Böyle ayrılığı hiç beklemezdim. Öyle acılar çekiyoruzki sensiz, içinde yokluğun acının hasretin olduğu bir yara var sanki bu yürekte. Derin nefes alırken, gözlerde akan gözyaşları bile sensizliği aratmadı. İnan baba seni öyle özlemekteyim. Yalnızlığı çekemiyorum. Gurbette olsam bile bu kadar derin bir üzüntü içinde olmazdım. Gözyaşlarıma hakim olamıyorum. bu bedende sensiz hiç bir işe yaramıyor. Biliyorum uzaksın gelemiyorsun, bari bir mektup gönder hasretin demlensin acılar yok olsun. Ansızın bir gecede belki gelirsin diye hep yolları gözleyip camlara bakıyorum yollarını gözlüyorum.

  • Babama güzel sözler

    Babama güzel sözler hasretine yokluguna dayanamadigim ozlemlerin en ozlemini yasadigim hep yanımda olmanı istediğim canım babam. Sana sözler yazdım aşkımı satırlara döktüm gel bitir bu hasreti. Özleminle yandığım canıma kattığım ömrüm hayatım birtanem canım babam. Babama anneme seni çok özlediğimi anlattım. Seni sözlerle değil konuşmalarla değil, yanımda görmek konuşmak istiyorum. Ne kadar sarılsanda bana hasretine doymuyorum. Acılarına can dayandığım ömrüme günler koyduğum babam. Sen yalnızlığı aşk sananlardan değildin. Anlamsız duygulara sahip olduğum bir an olsun bile yokluğuna yine dayanamadım. Özlemlerin en hayırlısını hep diledim. Başka sevdaya bile ömrüne girme dediğim can dayandığım evimizin çınar ağacısın baba.

  • İnsan babasının değerini malesef onu kaybedince daha iyi anlıyor,lütfen Anne ve babamızın kıymetini çok geç olmadan bilelim onları hiç kırmayalım,teşekkürler güzel sözler için.

  • babalar baştacıdır sözler ile ne kadar sevgimizi anlatmaya çalışsak da az gelir, duygulara tercüman sözler hazırlamışsınız teşekkür ediyorum. Gir dünyama beni en güzel bakışlarınla hapsetki seni ömrün boyunca kalbimden çıkartmayayım sevdiğim. Böyle gidip gelmelerin her hangi bir olay gibi başıma gelmeyen kalmadı sanki. Tüm şehirlerin fidanların ve ormanların ardında saklandığın gibi, belki seni bir gün bulurum ümidiyle yaşadım.

  • Bu sözleri yazan arkadaşta gerçekten teşekkür ederim babama yolladım adam sevindi ya sizin gibi insanlar iyiiki var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir