Anneler Günü sözleri

Anne sevgisi, anne şefkati ve anne kucağı dediğimiz şey, bu yeryüzünde eşi benzeri olmayan bir tutkudur. Hiç bir sevgi, hiç bir aşk anne kadar saf, anne kadar ümit dolu olamaz. Bu yüzden annemizin değerini bilelim. Annemizin doğum günlerini ktlayalım. Bir anne hatırlatmak kadar büyük sevinç varmıdır. Her zaman sizmi doğum gününüzü kutlayacaksınız ? Hayır. Öyleyle sizler için, yani anneler için eklediğimiz, paylaştığımız sözleri ve mesajları sizler annenizin doğum gününü kutlayacalsınız. anneye ait söz ve anneye ait mesajları burdan alabilirsiniz..

Anneler günü sözleri

Öncelikle tüm annelerin anneler gününü kutlar allah bir ömür hayırlı ömürler nasip etsin. Annelerimizin değerini bilelim yılda senede bir defa gelen ö güzel anneler gününü mutlaka kutlayalım annemizin değerini ölmeden bilelim ve sevelim

– Seni bir gün değil her canım yandığında, başım sıkıştığında seni çağırıyorum. Sesimi duyan tek insan sensin. Anneler günün kutlu olsun anneciğim.

– Annem senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum.

– Sen evimizin kraliçesi, başımızın tacısın.. en aziz varlığımız. Anneler günün kutlu olsun annem.

– Anne senin yüreğin taş olsa dayanır mı, kuş olsa, çiçek olsa, gündüz olsa, kırılmaz mı? Acıdan bir sap menekşenin boynu bu kez dağlar doğursun beni anne. Sen de ılık bir yağmur ol durmadan yağ kanayan yerlerime. Anneler günün kutlu olsun canım annem.- Benim için herşeye katlanan, her zaman yanımda olan, değeri biçilemeyen dünyanın en güzel annesine.. Anneler günün kutlu olsun Anneciğim.

– Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım dinmiyor ya da sevgim coşuyor… Anneler günün kutlu olsun.

– Eğer bana gözlerinle değil de kalbinle bakmış olsaydın, seni ne kadar sevdiğimi çok iyi anlardın…Anneler günün kutlu olsun. Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

– Anneciğim benim, hüznümü sevince dönüştüren tek insansın. Anneler günü kutlu olsun -bitanem.

– Anne kelimesi bile yetiyor insana.Huzuru veriyor sevgiyi şevkati.Allah kimseyi annesiz koymasın.Canım annem Anneler günün kutlu olsun.

– Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin. Annem olman dünyadaki en büyük şansım, iyi ki varsın. Anneler günün kutlu olsun.

– Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun..

– Kuzey rüzgarı da esse, kopsa da fırtına, sığınacağım tek liman sensin annem. Hakkını nasıl öderim.. Başımı dizlerine koymaya geldim.

– Gökyüzünden bir yıldız kayar, dilek tutarız. Annem gözlerini kapar bütün dilekleri benim içindir. Ellerinden öperim.

– Bütün acılar üstüme yağınca sen bana açılan şemsiyesin annem.. Seni çok seviyorum.

– Her şeye değer senin sonsuz sevgin.. Annem…Seni çok arıyorum.. Çok özledim. Anneler günün kutlu olsun biricik meleğim.

– Gözyaşlarımı dindiren, beni hayata getiren ve hayata bağlayan canım annem. Anneler günün kutlu olsun.

– Seni bir gün değil her canım yandığında, başım sıkıştığında seni çağırıyorum. Sesimi duyan tek insan sensin. Anneler günün kutlu olsun ANNECİĞİM.

– Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum anne. Çünkü aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum Annem.

– Anne gökte bir ışık, anne parlak bir yıldız anne yoklukta bir düş, ayda bir yaldız anne tutunulan bir dal, dertlerin garip çizgisi anne gözümdeki yaşların bir virane dizgisi. Anneler günün kutlu olsun canım anam.

– Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. Seni çok seviyorum.

– Her şeye değer senin sonsuz sevgin… Annem annem… Seni çok arıyorum… Çok özledim. Anneler günün kutlu olsun biricik meleğim.

Abdurrahman Cami

Bana okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız, söyleyeyim annemdir.

Abraham Lincoln

Ana babaya iyilik, ölüm sıkıntılarını giderir.

Ahmed Rufai

Anneler her şeyi görmeseler bile, kalpleriyle duyarlar.

Alekseyeviç Ostrovski

Başarısızlık ve felaketlere rağmen, hayata karşı güvenlerini sonuna kadar saklayabilen iyimser insanlar, daha çok iyi bir anne tarafından büyütülmüş olanlardır.

Andre Maurois

Annelik, tıp kitaplarındaki kadar kalsaydı, bu kadar büyük olabilir miydi.

Cahit Zarifoğlu

Fırtınalar atlatmış olmaktan gururlu annem, benim üstünden geçtiğim sağlam bir köprüdür.

Carolyn M. Rogers

Hiçbir süs ve tuvalet, bir kadını, analık sevgisi kadar güzelleştiremez.

Emile Brochvogel

Ana, hayatın ebediliğidir.

Emile Zola

Annem her yerde… Bir gül kokusunda, bir kaplanın gözlerinde, bir kitabın sayfalarında, yediğimiz yemekte, çölün fırtınasında, günbatımının pırıldayan cevherinde, dolunayın kristal ışığında, gün doğumunun tüllerinde…

Grace Seton Thompson

Annelerin çocuklarına gösterebileceği en büyük sevgi, onlarla kuracağı arkadaşlıktır.

Henry Ford

Anne kalbi, çocuğun okuludur.

Henry Ford

Bir anne yüreği, dibinde her zaman af bulunan bir uçurumdur.

Honore de Balzac

Annene hizmet et; çünkü cennet annelerin ayakları altındadır.

İrlanda Atasözü

Annelerde kırık kalpleri yapıştıran, sihirli bir tutkal vardır.

Jackson Brown

Çocuğuna sütünü feda etmeyen annelerde, evlat muhabbeti kuvvet bulmaz.

Jean J. Rousseau

Şefkatin en büyük amili analardır. Hayatımdaki bütün hatalarım, ana terbiyesi görmeyişimden ileri gelmiştir.

Katherine Butser Hataway

Biz insana, ana ve babasına karşı iyi davranmasını tavsiye etmişizdir. Annesi onu güçsüzlükten güçsüzlüğe uğrayarak karnında taşımıştır.

Kur’an-ı Kerim

Bir çocuk için anası ve babası dünyayı temsil eder. Çocuk, annesi ve babası nasıl davranıyorsa, dünyadaki herkesin de aynı şekilde davranacağını düşünür.

M. Scott Peck

Anne senin yokluğuna hiç alışamadım. Ne olur geri gel mezardan kalk benim dinmeyen gözyaşlarımı sil. Ne olur annecim beni özledinmi bak senin mezarına çiçekler ektim. görüyormusun ne güzelde yeşermişler

You may also like...

1 Response

  1. ahmetcvs dedi ki:

    çok güzel bi sayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir